Jakich witamin brakuje psu gdy je odchody?

Jakich witamin brakuje psu gdy je odchody?

Czy zastanawiasz się: Jakich witamin brakuje Twojemu psu, gdy zjada odchody? Odpowiedź jest z dużym prawdopodobieństwem dietetyczna. Mięso organiczne jest bogate w witaminy A, D, E i K. Jeśli Twój pies stale zjada odchody, możesz rozważyć dodanie enzymów trawiennych do jego karmy. Mangan jest kolejnym minerałem, którego spożywanie może być korzystne dla Twojego psa.

Mięso organiczne dostarcza witamin A, D, E i K.

Twój pies uwielbia mięso organiczne, ponieważ jest ono źródłem wielu niezbędnych składników odżywczych. Zawierają one nie tylko witaminy, ale także ważne minerały i aminokwasy, które są niezbędne dla zdrowego organizmu. Co więcej, mięso organowe jest szczególnie bogate w witaminy z grupy B i kwas foliowy. W przeciwieństwie do psich odchodów, mięso z narządów nie jest toksyczne.

Mięso jest bogate w białko i fosfor. Stosunek mięsa do kości wynoszący 10% dostarcza wystarczającej ilości wapnia, który wspomaga zdrowe trawienie. Całe ofiary, ryby, jaja i flaki również zawierają odpowiednie proporcje wapnia i fosforu. Wątroba powinna stanowić około 5% diety Twojego psa. Wątroba zawiera najwięcej składników odżywczych i jest źródłem witamin A, D, E i K, których pies nie otrzymuje z kałem.

Dodawanie enzymów trawiennych do pożywienia psa może pomóc w zapobieganiu zachowania polegającego na zjadaniu kupy

Dodawanie enzymów trawiennych do diety psa to jeden ze sposobów na dokładniejsze trawienie pokarmu. Enzymy to białka wspomagające proces trawienia, który pomaga rozłożyć pokarm na jego podstawowe składniki. Elementy te są łatwiejsze do przyswojenia przez układ pokarmowy. Rozkładając materiały jadalne, enzymy dostarczają paliwa do podstawowych układów organizmu. Dzięki temu Twój pies będzie mniej skłonny do zachowań polegających na zjadaniu kupy.

Czytaj więcej:   Jak dobrze wyciągnąć kleszcza psu

Oprócz dodawania suplementów enzymatycznych do pożywienia psa, możesz podawać mu produkty komercyjne, które pomagają w bardziej efektywnym rozkładaniu pokarmu. Produkty te można kupić w Internecie lub w lokalnym sklepie zoologicznym. Niektóre z tych produktów działają na zasadzie maskowania smaku kupy u psa. Suplementy zawierające enzymy trawienne są łatwo dostępne w sklepach zoologicznych i sklepach ze zdrową żywnością.

Dodanie manganu do diety psa może pomóc w zapobieganiu koprofagii

Składnik odżywczy mangan jest potrzebny psom do produkcji enzymów trawiennych. Wysokiej jakości suplement może poprawić trawienie, oddychanie i poziom energii. Przeciętna dieta amerykańskich psów nie zawiera wystarczającej ilości manganu dla optymalnego zdrowia. Dodanie manganu do diety psa może być skutecznym sposobem zapobiegania koprofagii i innym problemom.

Podczas gdy dieta wielu ludzi zawiera odpowiednie ilości manganu, dodanie niewielkiej ilości manganu do diety psa będzie korzystne. Mangan występuje w wielu roślinach i zwierzętach. Mangan jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który wspomaga funkcjonowanie wielu układów organizmu, w tym mózgu i więzadeł. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia odpowiedniej ilości manganu w codziennej diecie Twojego psa.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co zrobić kiedy psu wypadają zęby?

Co zrobić kiedy psu wypadają zęby?

Next Post
W jaki sposób zmierzyć psu temperaturę?

W jaki sposób zmierzyć psu temperaturę?