Jakie występują dobre karmy dla psa?

Jakie występują dobre karmy dla psa?

Podczas zakupów karmy dla psa, składniki wymienione na etykiecie mają kluczowe znaczenie, ale nie wszystkie marki są sobie równe. Niektóre ze składników, których powinieneś unikać, to mączka mięsna i białko mięsne, które są pozostałością z ubojni. Chociaż te składniki nadal zawierają dużo białka, nie dostarczają Twojemu pupilowi wystarczającej ilości składników odżywczych. W tym artykule omówimy niektóre z najbardziej popularnych rodzajów karmy dla psów i ich wartości odżywcze.

Lista składników

Lista składników dobrej karmy dla psów może być trudna do przeczytania. Nie zawsze jest jasne, skąd pochodzi każdy składnik i ile go zawiera. Czasami producenci dzielą składniki na mniejsze części, aby uczynić je bardziej jednorodnymi. Na przykład różne rodzaje kukurydzy są wymienione osobno. Innym kłopotliwym składnikiem jest mięso, które często jest wymienione jako „mięso”, ale w rzeczywistości stanowi mniejszy procent niż można by się spodziewać. Na szczęście istnieją sposoby, aby tego uniknąć.

Sprawdzaj listę składników, aby upewnić się, że podajesz psu zbilansowaną dietę. Upewnij się, że karma dla psa zawiera pełnowartościowe, odżywcze białko. Jeśli tak nie jest, poszukaj innej karmy. Mączka mięsna może zawierać takie części zwierząt, jak serce, przepona, język i przełyk. Choć może to wydawać się obrzydliwe, Twój pies nie będzie miał nic przeciwko, jeśli nie włączysz ich do diety zwierzęcia.

Wartość odżywcza

Psy potrzebują mięsa jako pierwszego składnika swojej diety. Mięso zapewnia wiele korzyści żywieniowych, takich jak wspomaganie zdrowego rozwoju mięśni. Szukaj składników białkowych na pierwszym miejscu na liście. Wybieraj produkty mięsne wysokiej jakości, aby zapewnić optymalne zdrowie. Innymi dobrymi źródłami białka są sery, jaja i ryby. Białko wyższej jakości, choć droższe, jest warte swojej ceny. Nie zawsze jednak można znaleźć żywność bezmięsną. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą karmę dla swojego psa.

Inną opcją jest karma dla psów na bazie łososia. Wysokiej jakości łosoś zawiera kwasy tłuszczowe omega-3 i jest łagodny dla żołądka Twojego psa. Szukaj karm liofilizowanych lub odwodnionych, które zawierają również jaja, żurawinę, marchew, groszek, kokos, kelp, a także witaminy i minerały. Najbardziej odżywcze są często karmy na bazie łososia. Jeśli nie jesteś pewien, którą karmę wybrać, możesz skonsultować się z dietetykiem weterynaryjnym lub lekarzem weterynarii.

Czytaj więcej:   Jakie rzeczy szkodzą psu?

Cena

Cena dobrej karmy dla psów może być bardzo różna od ceny innych rodzajów karmy dla zwierząt. Podczas gdy niektóre marki są droższe od innych, niektóre są bardziej przystępne od innych. Niektóre z droższych marek są skierowane do właścicieli zwierząt, którzy poszukują ograniczonych składników i alternatywy dla kurczaka, wołowiny i ryb. Niektóre marki skupiają się na konkretnym przedziale cenowym, podczas gdy inne są przystępne cenowo, ale nie są strasznie wysokiej jakości. Typowa karma dla psa może kosztować od 30 do 75 dolarów.

Wysokiej klasy karmy dla psów zawierają wyższej jakości białka i tłuszcze. Mają też inne proporcje niezbędnych składników odżywczych. Szukaj karm wysokiej jakości, których pięć pierwszych składników zawiera prawdziwe mięso. Unikaj karm z wypełniaczami, takimi jak młyn pszenny, otręby kukurydziane i łuska ryżowa. Konserwanty i sztuczne aromaty są również częstymi składnikami tanich karm dla psów. Ostatecznie, koszt dobrej karmy dla psa zależy od jakości składników.

Marki

Choć często słyszymy określenie „wysokiej jakości karma dla psa”, nie zawsze wiemy, co ono oznacza. Wysokiej jakości karma dla psa nie tylko jest produkowana z najlepszych składników, ale także spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa i jakości. Dlatego ważne jest, aby szukać firm, które produkują karmę w krajach zachodnich. Producenci ci mają lepszą kontrolę nad jakością żywności i mogą odróżnić marki słabe od doskonałych.

Jednym z najlepszych sposobów na określenie, czy dana karma dla psa jest dobrym wyborem dla Twojego pupila, jest przeczytanie etykiety. Oznaczenie AAFCO oznacza, że karma jest kompletna i zbilansowana pod względem odżywczym. Możesz również poszukać firmy, która zatrudnia pełnoetatowego dietetyka weterynaryjnego. W ten sposób możesz mieć pewność, że podajesz swojemu pupilowi właściwą dietę. W końcu zdrowie Twojego zwierzęcia jest Twoim priorytetem.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak dobrać stojak na miski dla psa?

Jak dobrać stojak na miski dla psa?

Next Post
Instrukcja - jak narysować psa krok po kroku

Instrukcja – jak narysować psa krok po kroku