Czy obroże foresto dla psa są bezpieczne?

Czy obroże foresto dla psa są bezpieczne?

Pytanie brzmi, czy obroże Foresto dla psa są bezpieczne dla Twojego psiego towarzysza? Chociaż producent twierdzi, że obroże te są skuteczne w zabijaniu pcheł i kleszczy, wiele osób zgłaszało skutki uboczne, w tym podrażnienie nosa i gardła oraz drenaż uszu. Jakie są więc zagrożenia związane z tymi obrożami? Aby się tego dowiedzieć, powinieneś porozmawiać o tym z lekarzem weterynarii. Zanim jednak założysz swojemu psu którąkolwiek z tych obroży, przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji.

Obroże Seresto są bezpieczne

Kwestia tego, czy obroże Seresto są bezpieczne dla psów, była w przeszłości przedmiotem kontrowersji. Firma twierdzi, że obroże są „bezpieczne” dla psów, ale niektórzy kwestionują bezpieczeństwo tych urządzeń. Oprócz tego, że obroże są widoczne dla psów, łączy się je z incydentami zdrowotnymi, takimi jak wymioty, drgawki i problemy z oddychaniem. Na poparcie swoich twierdzeń firma powołuje się na obszerne badania. Liczba przypadków związanych z obrożą spadła wraz ze wzrostem jej sprzedaży. Jednak Agencja Ochrony Środowiska rozważa podjęcie działań dotyczących obroży Seresto.

Zabijają pchły i kleszcze

Działanie obroży polega na ciągłym uwalnianiu aktywnych składników na skórę i sierść Twojego zwierzęcia. To ciągłe uwalnianie zapobiega kontaktowi pcheł i kleszczy z Twoim psem i może zapobiec ponownemu zarażeniu nawet przez osiem miesięcy. Jednakże, ponieważ psy mogą zdjąć obrożę i dokonać ponownego zarażenia, nie należy pozostawiać jej na szyi zwierzęcia przez cały okres leczenia.

Powodują drenaż uszu

Wiele osób pytało: Czy obroże Foresto dla psów powodują drenaż uszu? Okazuje się, że tak. Wielu właścicieli zwierząt zgłosiło, że doświadczyło tego samego problemu po zastosowaniu obroży Seresto u swoich psów. Centrum Różnorodności Biologicznej (Center for Biological Diversity) złożyło petycję do Agencji Ochrony Środowiska (EPA), która następnie rozpoczęła okres publicznych komentarzy. Mimo że Agencja Ochrony Środowiska nie reguluje kwestii woskowiny usznej, ma ona możliwość regulowania produktów bezpiecznych dla zwierząt domowych.

Czytaj więcej:   Ile trwa ciąża psa?

Powodują podrażnienie nosa i gardła

Trwa dochodzenie Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska w sprawie obroży Seresto. EPA ogłosiła harmonogram dochodzenia w grudniu 2015 r., ale konkretne daty i szczegóły zostały utajnione. W odpowiedzi EPA firma stwierdziła, że liczba incydentów była mniejsza niż jeden na 50 000 psów, a skargi nie były prawdopodobnie związane z obrożą. Agencja Ochrony Środowiska nie wprowadzi zakazu stosowania obroży, ale zaleciła konsumentom stosowanie innej obroży.

Zawierają kwas stearynowy

Kwas stearynowy jest składnikiem wielu leków weterynaryjnych i jest stosowany w produkcji obroży Dog’s Foresto. Obroże są skuteczne przeciwko kleszczom ixodida i mogą skutecznie kontrolować inwazję chrząszczy włosowych przez osiem miesięcy. Obroże pomagają również zmniejszyć ryzyko przeniesienia na koty i psy chorób przenoszonych przez wektory, takich jak borelioza.

Nie są śmiertelne dla pcheł

Chociaż większość obroży przeciw pchłom dla psów zawiera substancje chemiczne, niektórzy właściciele zwierząt decydują się na stosowanie naturalnych składników. Pyretryna i permetryna to dwa naturalnie występujące insektycydy, które są skuteczne w walce z pchłami. Oba te składniki zabijają dorosłe pchły w momencie kontaktu. Nie pozostają one jednak na sierści psa i muszą być ponownie aplikowane co dwa tygodnie, dopóki wszystkie pchły nie zginą.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Gdzie kupić pasy samochodowe dla psa?

Gdzie kupić pasy samochodowe dla psa?

Next Post
Kaszel kenelowy u psa - objawy I leczenie

Kaszel kenelowy u psa – objawy I leczenie