Jakie występują psy z włosami?

Jakie występują psy z włosami?

Jakie psy mają włosy? Istnieje wiele ras psów, ale tylko kilka z nich jest faktycznie bezwłosa. Oto niektóre rasy z włosami: Yorkshire teriery, Lhasa apsos, Basenjis i owczarki szetlandzkie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych psach! Niektóre rasy mają więcej włosów niż inne, więc niekoniecznie są lepszym wyborem dla Ciebie.

Basenji

Basenji to trudna do sklasyfikowania rasa psów, która ma swoich kultowych zwolenników. Ta włochata rasa psów ma niski poziom szczekliwości i jest znana z niskich wymagań w zakresie utrzymania. Właściciele opisują tę rasę jako posiadającą osobowość podobną do kociej, ale są też oddane i niezależne. Jeśli szukasz uroczego psa, Basenji może być dla Ciebie odpowiedni.

Lhasa apso

Ta rasa była kiedyś cenionym psem stróżującym, który był przekazywany mnichom jako honorowy prezent. Chociaż jej przeznaczenie jako stróża nie jest już takie samo, Lhasa Apsos znalazły nowy dom jako psy do kolan. Chociaż psy te nie dogadują się dobrze z innymi zwierzętami, można je przyuczyć do życia w domu z innymi zwierzętami i małymi dziećmi. Chociaż ich wysoki poziom energii sprawia, że są doskonałym wyborem dla aktywnej rodziny, Lhasa Apsos wymagają sporej dawki codziennego ruchu i będą wymagały codziennych spacerów.

Owczarki szetlandzkie

Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się właściciele owczarków szetlandzkich, jest nadmierna ilość zrzucanej przez nie sierści. Gęsta, podwójna sierść szetlandów jest mieszanką szorstkiego, grubego włosa i krótkiego, gęstego podszerstka. Owczarki mają różne wzorce zrzucania sierści, dlatego rutynowa pielęgnacja jest konieczna, aby sierść wyglądała wspaniale i zdrowo. Regularne zabiegi pielęgnacyjne mogą jednak ograniczyć ilość wydzielanego przez psa włosa.

Yorkshire teriery

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Yorkshire terierów jest ich sierść. Ich sierść składa się z dwóch rodzajów włosów: podwójnych i pojedynczych. Pierwszy z nich ma jaśniejszą strukturę niż drugi, a sierść Yorkshire teriera przypomina ludzkie włosy. Yorki o pojedynczym umaszczeniu mają włosy, które rosną dłużej i są gładsze niż u Yorków o pojedynczym umaszczeniu. Włosy te są również mniej gęste niż u psów innych ras.

Czytaj więcej:   Jakie występują dobre karmy dla psa?

Havanese

Hawańczyki, mimo że nie są powszechnie uznawane za szczekliwe, są inteligentnymi, chętnymi do zabawy i lojalnymi towarzyszami. Ich niski wzrost sprawia, że są doskonałym wyborem dla rodziny z dziećmi i młodymi dorosłymi, choć mogą szczekać na koty lub obcych, jeśli nie są odpowiednio wyszkolone. Nawet jeśli nie szczekają często, mogą być dość energiczne i potrzebują regularnych ćwiczeń, aby pozostać zdrowe i szczęśliwe.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czym czyścić psu uszy - porady

Czym czyścić psu uszy – porady

Next Post
Czy można smarować psu łapy wazeliną?

Czy można smarować psu łapy wazeliną?