Sposoby zabezpieczania psa przed kleszczami

Sposoby zabezpieczania psa przed klepszczami

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest sposób ochrony psa przed kleszczami. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz kupić obrożę przeciw kleszczom dla swojego psa lub stosować szampony przeciw pchłom. Istnieje jednak również kilka innych sposobów ochrony psa przed kleszczami. Chemiczne środki zapobiegawcze są świetną opcją, ale nie są zbyt skuteczne. Aby uchronić psa przed kleszczami, powinieneś regularnie sprawdzać, czy pies nie ma kleszczy. Szukaj kleszczy na łapach, pod nogami, na wargach, wokół oczu, wewnątrz uszu i pod ogonem. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest wyczuwać wszelkie zgrubienia na ciele psa.

Obroża przeciw kleszczom

Kleszcze są dokuczliwe dla każdego właściciela psa, ale mogą również stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Oprócz rozprzestrzeniania chorób, kleszcze mogą nawet spowodować śmierć. Działanie obroży przeciw kleszczom Virbac Preventic polega na zabijaniu kleszczy przyczepionych do psa. Zawierają one substancję chemiczną o nazwie amitraza, która jest bardzo skuteczna w walce z wieloma rodzajami kleszczy. Obroże przeciw kleszczom można również umieścić w worku próżniowym, który zabije wszystkie pozostałe insekty.

Szampony przeciw pchłom

Najlepszy szampon przeciw pchłom dla psów jest wykonany z naturalnych składników, takich jak certyfikowane oleje organiczne. Zabija on pchły i kleszcze w momencie kontaktu i pozostawia sierść psa gładką i lśniącą. Zawiera również łagodzące wyciągi z aloesu, płatków owsianych i kokosa, które pomagają ukoić skórę psa. Ponadto, wszystkie szampony Adams Plus są produkowane w Stanach Zjednoczonych. A więc, który z nich powinieneś wybrać?

Pęseta

Najlepszym narzędziem do usuwania kleszczy jest pęseta, która chroni psa przed bólem i infekcjami powodowanymi przez kleszcze. Pęseta jest wykonana z drobnymi wypustkami, które nie rozprzestrzeniają zakażeń i są lepszym rozwiązaniem niż nieopatrzone palce. Chociaż kleszcze są małe, mogą roznosić różne choroby. Po usunięciu kleszcze mogą pozostawić na skórze psa niewielką ranę, która może utrzymywać się do tygodnia. Rana może przekształcić się w małe łysiejące miejsce na skórze.

Czytaj więcej:   Co zrobić kiedy psu wypadają zęby?

Chemiczne środki zapobiegawcze

Istnieje kilka różnych chemicznych środków zapobiegawczych do zwalczania kleszczy, a niektóre z nich mogą być szkodliwe. Niektóre z tych leków są bardzo skuteczne w zapobieganiu kleszczom, ale inne mogą wywoływać skutki uboczne ze strony przewodu pokarmowego, powodować u psa drgawki lub nienormalne zachowanie. Z tego powodu konieczne jest stosowanie preparatów zapobiegających kleszczom przez cały rok. Na przykład, chociaż większość ludzi uważa, że kleszcze są obecne tylko w lecie, prawda jest taka, że kleszcze są aktywne przez cały rok.

Badanie krwi

Coroczne badanie krwi psa może pomóc w wykryciu chorób przenoszonych przez kleszcze, w tym boreliozy. Badanie to jest również dobrym sposobem na uniknięcie kosztownych rachunków weterynaryjnych. Badanie polega na pomiarze przeciwciał przeciwko patogenom obecnym w kleszczach. Osiągnięcie mierzalnego poziomu przeciwciał we krwi może zająć trochę czasu, dlatego lekarze weterynarii mogą badać psa więcej niż raz. Jednak coroczne badanie jest najlepszym sposobem ochrony psa.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Instrukcja - jak zrobić psa z balona?

Instrukcja – jak zrobić psa z balona?

Next Post
Jak wykorzystać do trenowania gwizdek dla psa?

Jak wykorzystać do trenowania gwizdek dla psa?