Co zrobić gdy psu śmierdzi z pyska?

Co zrobić gdy psu śmierdzi z pyska?

Częste występowanie zapachu z pyska psa może wskazywać na poważniejszy problem. Należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby upewnić się, że problem nie ma charakteru ogólnoustrojowego, jak np. choroba podstawowa. Jeśli zauważysz, że na zębach odkłada się znaczna ilość kamienia nazębnego, dziąsła są zaczerwienione i podrażnione, a pies nadmiernie się ślini, umów się na wizytę kontrolną. Jeśli problem nie ustępuje, należy rozważyć poważniejsze schorzenie, takie jak choroba zębów.

Choroby zębów

Nieświeży oddech u psa jest często oznaką choroby jamy ustnej. Może on być spowodowany chorobą przyzębia, chorobą nerek lub innymi problemami. Przyczyną nieświeżego oddechu u psów mogą być również nowotwory jamy ustnej. Ponadto, obecność żelaza we krwi również może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Choroby zębów u psów często wynikają z niewłaściwej higieny jamy ustnej, a niewłaściwa opieka stomatologiczna może prowadzić do powstawania guzów jamy ustnej i chorób przyzębia. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z oddechu psa może być również gnijące mięso.

Jeżeli u Twojego psa wystąpił ubytek w zębie, możesz zauważyć przebarwiony ząb lub tylną część zęba pokrytą śluzowatym cementem. Jeśli Twój pies nie wykazuje żadnych objawów bólu, halitoza może być oznaką choroby przyzębia. Na szczęście choroby zębów u psów można leczyć, a nawet im zapobiegać. Regularne wykonywanie przeglądów stomatologicznych może zapobiec tego typu chorobom jamy ustnej i sprawić, że oddech psa będzie świeższy.

Nietolerancje pokarmowe

Mimo że nieświeży oddech nie jest najgorszym objawem nietolerancji pokarmowej, niektóre pokarmy mogą powodować nieprzyjemny zapach z pyska Twojego psa. Do najczęstszych winowajców należą cukier, żwacze i ryby. Na szczęście istnieją pewne sposoby leczenia nietolerancji pokarmowych i powstrzymania psa przed zasmradzaniem domu! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co zrobić, aby Twój pupil zaczął lepiej pachnieć!

Często ten nieprzyjemny zapach nie jest spowodowany złym wychowaniem zwierzęcia, ale raczej problemem medycznym. Czasami może on wskazywać na ukryty problem zdrowotny, taki jak alergia. Możesz zapobiec zapaleniu skóry, karmiąc psa dietą opartą na mięsie i regularnie podając mu suplementy poprawiające ogólny stan zdrowia. Soothe Me i FEED ME to suplementy, które mogą poprawić stan zdrowia Twojego psa i pomóc kontrolować objawy zapalenia skóry.

Czytaj więcej:   Gdzie szukać klatki dla psa do samochodu?

Alergie

U psów może wystąpić alergia na prawie każde białko lub węglowodany. Najczęściej reakcje alergiczne są związane z mięsem lub produktami mlecznymi, a także z glutenem pszennym i roztoczami kurzu domowego. Objawy alergii u psa obejmują świąd oraz inne objawy zaburzeń trawiennych i oddechowych. Możliwe jest występowanie wielu alergii, a lekarz weterynarii pomoże Ci ustalić najwłaściwsze leczenie dla Twojego zwierzęcia. Jeśli u Twojego psa występuje wiele alergii, powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii.

Jeśli zauważysz, że Twój pies ma wyraźny zapach, może to być spowodowane alergiami. Mogą one być spowodowane przez kurz lub pyłki, albo przez alergie wywołane przez środowisko. Czasami reakcje alergiczne są wynikiem ukąszeń pcheł, które mogą powodować swędzące pręgi. Lekarz weterynarii może pomóc Ci znaleźć przyczynę swędzenia i łuszczenia się skóry Twojego zwierzęcia. Poza lekami przeciw alergii możesz także stosować szampony przeciwgrzybicze i kąpiele owsiane, aby złagodzić swędzenie i drapanie się Twojego zwierzęcia. Lekarz weterynarii może przepisać leki przeciwgrzybicze, a w razie ich nieskuteczności może zalecić leczenie homeopatyczne.

Higiena jamy ustnej

Nieświeży oddech u psów może być objawem innych problemów. Właściwa higiena jamy ustnej jest ważna w zapobieganiu chorobom dziąseł, próchnicy zębów, a nawet niewydolności serca, wątroby i nerek. Dzięki zwalczaniu bakterii w jamie ustnej problemy te nie wpływają na ogólny stan zdrowia Twojego zwierzęcia. Z tego powodu lekarze weterynarii zalecają regularne czyszczenie zębów u psa. Najlepszym sposobem zapobiegania nieprzyjemnemu zapachowi z jamy ustnej jest codzienne szczotkowanie zębów.

Chociaż szczotkowanie zębów jest najlepszym sposobem na utrzymanie świeżości i czystości jamy ustnej psa, niektóre dodatki mogą wywoływać negatywne reakcje u psów. Nie powinny one jednak zastępować regularnej higieny jamy ustnej i należy je stosować łącznie ze szczotkowaniem zębów. Jeśli martwisz się o zdrowie jamy ustnej swojego psa, zapoznaj się z sześcioma naturalnymi składnikami, które mogą pomóc w oczyszczaniu zębów i dziąseł Twojego psa. Wyciąg z winogron jest szkodliwy dla psów, ale pestki winogron są bogate w przeciwutleniacze zwane proantocyjanidynami. Proantocyjanidyny to naturalne środki przeciwbakteryjne, które zwalczają wolne rodniki w organizmie.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
W jaki sposób zmierzyć psu temperaturę?

W jaki sposób zmierzyć psu temperaturę?

Next Post
Ile razy dziennie karmić psa?

Ile razy dziennie karmić psa?