Jak dobrać stojak na miski dla psa?

Jak dobrać stojak na miski dla psa?

Wybierając stację żywienia dla swojego pupila, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Regulowana wysokość, trwałość i koszt to tylko niektóre z czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Ostatecznie wszystko zależy od Twojego gustu i budżetu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, jaki rodzaj podwyższonego stojaka na miski dla psów jest dla Ciebie najlepszy. Przy wyborze pamiętaj, że możesz go dostosować do swojego stylu.

Regulowana wysokość

Stojak na miski dla psa o regulowanej wysokości pozwala Twojemu psu cieszyć się posiłkiem na odpowiednim poziomie. Miska wykonana ze stali nierdzewnej jest odporna na rozlanie, dzięki czemu nie osadzają się na niej plamy. Stojak jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego i ma antypoślizgowe podkładki na nóżkach. Miski nadają się do mycia w zmywarce i mieszczą pięć miseczek suchej karmy. Wykonane ze stali nierdzewnej są również łatwe do czyszczenia. Niektóre modele stojaków można przymocować do butelki z wodą.

Jeśli masz mieszkanie na wysokim piętrze, możesz rozważyć stojak na miski dla psa o regulowanej wysokości. Używanie nisko położonej miski może powodować ból lub dyskomfort u Twojego zwierzęcia. Może to również spowodować wydłużenie przełyku, który jest długi w stosunku do wielkości ciała psa. Ponieważ miska znajduje się zbyt nisko, pies będzie musiał pochylić głowę, aby do niej sięgnąć, co spowoduje wydłużenie tunelu.

Trwałość

Stojaki na miski dla psów są dostępne w szerokiej gamie materiałów, od zwykłego plastiku po bardziej wytrzymałe materiały, takie jak melamina. Choć plastik jest powszechnie stosowany w przedmiotach codziennego użytku, nie ulega biodegradacji, a po pewnym czasie może pęknąć lub ulec zniszczeniu. Z tego powodu powinieneś wybrać stojak na miski dla psa, który jest wystarczająco trwały dla Twojego pupila i nie pozwala na rozwój bakterii. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór:

Po pierwsze, szukaj stojaka na miski dla psa, który nadaje się do mycia w zmywarce. Miska ze stali nierdzewnej jest odporna na mycie w zmywarce. Poszukaj stojaka z podwyższonymi krawędziami, aby zapobiec rozlewaniu się misek. W przypadku mniejszych psów dobrym wyborem jest podwyższona taca do karmienia Suncast Elevated Feeding Tray. Jej miski ze stali nierdzewnej można myć w zmywarce i są odpowiednie dla psów o wadze do 60 kg. Oprócz trwałej konstrukcji posiada wygodną podstawkę na karmę umieszczoną na wysokości podłogi.

Czytaj więcej:   Obroże przeciw pchłom - jak skutecznie chronić swojego pupila?

Koszt

Właściciele psów powinni rozważyć koszt stojaka na miski dla psów przy zakupie go dla swojego pupila. Ten rodzaj stojaka składa się zazwyczaj z dwóch oddzielnych misek na karmę, które można myć w zmywarce. Miski ze stali nierdzewnej można zazwyczaj myć w zmywarce i mają one podwyższone brzegi, aby zapobiec rozlaniu. Te samodzielne miski są dostępne w różnych rozmiarach i mogą pomieścić psy ważące do 60 kg. Na rynku dostępnych jest kilka modeli stojaków na miski, ale ich cena jest bardzo zróżnicowana.

Stojak na karmę dla psa DIY Life, wyprodukowany przez firmę Anika, ma nowoczesny wygląd. Drewniana konstrukcja dobrze przylega do misek umieszczonych na kwadratowych elementach. Jest prosty i wykonany z minimalnej ilości materiałów. Krawędzie fartucha i końce stojaka na miski dla psów mają kieszenie. Kupno stojaka na miski dla psa z tymi cechami to doskonała inwestycja. Stojaki te są doskonałą inwestycją w domu każdego psa.

Materiał

Budując stojak na miski dla psa, zwróć uwagę na materiał, z którego będzie wykonany. Niekoniecznie chcesz używać drewna. Materiał, który wybierzesz, będzie zależał od tego, jak często zamierzasz go używać. Niektóre stojaki są bardziej wytrzymałe niż inne. Warto też zastanowić się nad wyglądem, jaki chcesz osiągnąć. Projekt Shanty 2 Chic jest bardziej rozbudowaną wersją. W tym projekcie zastosowano bardziej skomplikowaną technikę mocowania nóg.

Plastik to dobry wybór na stojak na miski dla psa, ponieważ jest niedrogi i powszechnie dostępny. Plastik jest trwały, ale nie ulega biodegradacji i z czasem pęka. Zawiera on również BPA, który przenika do pokarmu i wody. Melamina jest również dobrym wyborem, ponieważ jest mniej podatna na pęknięcia lub wyszczerbienia i nie jest siedliskiem szkodliwych bakterii. Ponadto plastik ma tendencję do zmieniania smaku wody, co nie jest korzystne dla Twojego zwierzaka.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy karma firmy purina jest dobra dla psa?

Czy karma firmy purina jest dobra dla psa?

Next Post
Jakie występują dobre karmy dla psa?

Jakie występują dobre karmy dla psa?