Jak wyrobić psu paszport?

Jak wyrobić psu paszport?

Paszporty dla zwierząt domowych są ważne dożywotnio, a wystawia je lekarz weterynarii zarejestrowany w UE. Paszporty dla zwierząt zawierają ważne informacje, takie jak dane dotyczące szczepień, imię i nazwisko oraz stan zdrowia zwierzęcia. Wymagania dotyczące paszportów różnią się w zależności od kraju, dlatego zawsze warto sprawdzić je w firmie przewozowej lub w liniach lotniczych. Departament Stanu opublikował artykuł na ten temat. Więcej informacji można też uzyskać w lokalnej ambasadzie.

Paszporty dla zwierząt domowych są wydawane przez autoryzowanych weterynarzy UE

Unia Europejska wprowadziła nowy wymóg dotyczący paszportów dla zwierząt domowych. Obecnie zwierzęta domowe nie mogą wjeżdżać na teren UE bez unijnego świadectwa zdrowia zwierząt. UE opracowała standardowy wzór takiego świadectwa dla paszportów dla zwierząt. Lekarze weterynarii w UE mogą wystawiać unijne świadectwa zdrowia zwierząt, ponieważ są do tego upoważnieni. Jednak nie wszyscy weterynarze w UE są upoważnieni do wystawiania takich świadectw. Musisz upewnić się, że wybrany przez Ciebie lekarz weterynarii posiada niezbędne kwalifikacje do wystawiania paszportów dla zwierząt domowych w UE.

Są one ważne przez całe życie

Paszport dla Twojego zwierzęcia jest ważny dożywotnio, o ile jest ono odpowiednio zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Co trzy lata zwierzę musi jednak otrzymać szczepionkę przypominającą. Lekarz weterynarii, który poda szczepionkę, skontaktuje się z Tobą, aby przypomnieć Ci o tym drogą mailową, pocztową lub telefoniczną. Szczepienie to nie wchodzi w zakres corocznej kontroli stanu zdrowia Twojego zwierzęcia. Aby uniknąć komplikacji, zabierz swojego pupila na to szczepienie do weterynarza.

Czytaj więcej:   Czy można patrzeć psu w oczy?

Zawierają one ważne szczegóły

Jeśli często podróżujesz i chcesz mieć pewność, że Twój pies jest chroniony podczas Twojej nieobecności, być może zastanawiasz się, jak wyrobić paszport dla psa. Na szczęście jest to bardzo proste! Ten poręczny dokument nie tylko rejestruje ostatnią wizytę Twojego zwierzęcia, ale zawiera również ważne szczegóły, takie jak dane dotyczące szczepień. Jest to również świetny sposób na zapisanie informacji o Twoim psie, takich jak alergie pokarmowe i ulubione przysmaki. Co więcej, dzięki niej możesz pomóc zwierzętom w potrzebie, dostarczając im pożywienie.

Są wydawane przez lekarzy weterynarii zarejestrowanych w UE.

Paszporty dla zwierząt domowych wydawane przez praktyki weterynaryjne zarejestrowane w UE są akceptowane przez służby graniczne w całej Unii Europejskiej i są ważne w przypadku podróży do i z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. Możliwe jest również uzyskanie świadectwa zdrowia zwierzęcia dla psa, ale musisz przejść przez wyznaczony punkt dla podróżnych. Weterynarze z Jersey i Wielkiej Brytanii nie będą już mogli wpisywać do paszportu szczepienia przeciwko wściekliźnie ani testu miareczkowania przeciwciał.

Wymagają one szczepień przeciwko wściekliźnie

Paszporty dla psów są niezbędne, jeśli planujesz podróż do krajów Unii Europejskiej (UE). W paszporcie wpisuje się wszystkie istotne dane, w tym szczepienia przeciwko wściekliźnie. Paszport dla zwierzęcia można otrzymać od upoważnionego lekarza weterynarii. W przeciwieństwie do paszportów dla ludzi, paszporty dla psów nie mają formy książeczki, lecz są dokumentami potwierdzonymi przez lekarza weterynarii. Paszporty te są ważne przez całe życie zwierzęcia, o ile szczepienia przeciwko wściekliźnie są aktualne.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Co dać psu na sylwestra na uspokojenie?

Co dać psu na sylwestra na uspokojenie?

Next Post
Jak się liczy lata życia u psa?

Jak się liczy lata życia u psa?