Uczenie szczeniaka wykorzystywać matę do sikania dla psa

Uczenie szczeniaka wykorzystywać matę do sikania dla psa

 

Jest wiele sposobów na przyuczenie psa do sikania we właściwym miejscu, w tym używanie maty do sikania lub nocnika. Jeśli wydaje się, że szczeniak ma problemy z załatwianiem się, możesz spróbować tonem głosu lub słownymi wskazówkami zwrócić na siebie uwagę. Możesz nagrodzić dobre zachowanie krzykiem lub smakołykiem, aby odwrócić uwagę szczeniaka. Używanie maty do sikania lub nocnika może ułatwić proces szkolenia, ale najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest bycie konsekwentnym!

Używanie maty do sikania

Jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie szczeniaka do korzystania z maty do sikania jest przynoszenie mu smakołyków za każdym razem, kiedy to zrobi. Smakołyki są najskuteczniejsze, gdy podajesz je natychmiast po zrobieniu przez szczeniaka siusiu. Powinieneś traktować szczeniaka takim samym tonem głosu jak „Happy Puppy” i starać się uśmiechać, kiedy nagradzasz psa za dobre zachowanie. Nie chwal zbyt głośno ani nie używaj słów, które kojarzą się Twojemu szczeniakowi z załatwianiem się.

Jeżeli szczeniak ma wypadki w domu, pamiętaj o tym, aby go dokładnie nadzorować. Jeśli zauważysz, że szczeniak ma wypadek, w porę go złap i skoryguj zachowanie. Kiedy Twój szczeniak zrozumie, na czym polega korzystanie z maty do sikania, możesz dążyć do tego, aby za każdym razem załatwiał się w wyznaczonym miejscu. W ten sposób szczeniak będzie chętniej korzystał z maty zamiast z toalety.

Korzystanie z dziennika nocnika

Prowadzenie dziennika załatwiania się na nocnik to doskonały sposób na mierzenie postępów szczeniaka w nauce załatwiania się na nocnik. Zapisuj czas i miejsce każdego wyjścia na zewnątrz. Zapisuj też wszelkie błędy, jakie popełnia Twój szczeniak. Jeśli Twój szczeniak ma więcej niż jeden lub dwa wypadki tygodniowo, może to być oznaką niewystarczającego nadzoru lub niewystarczającej ilości czasu spędzanego na dworze. Zapisywanie schematów załatwiania się szczeniaka pomoże Ci zrozumieć jego sposób załatwiania się, a także określić, czy jest on na tyle ufny, by korzystać z maty, czy nie.

Konsekwencja jest kluczem do nauczenia szczeniaka korzystania z maty do sikania. Stały rozkład dnia pomoże Twojemu szczeniakowi rozwinąć poczucie bezpieczeństwa i wytworzyć więź między Tobą a psem. Trzymaj swój plan dnia przed szczeniakiem, aby wszyscy mogli się do niego odwoływać. Zapisuj w dzienniku wypadki, a także postępy pomiędzy kolejnymi przerwami na siusiu.

Czytaj więcej:   Czy można patrzeć psu w oczy?

Nagradzanie dobrego zachowania

Kiedy Twój szczeniak zacznie się uczyć sikania na dworze, nagradzaj go smakołykami. Nagradzanie za dobre zachowanie jest silnym motywatorem. Pamiętaj, że zachowanie, które jest nagradzane, często staje się nawykiem. Aby ułatwić szczeniakowi naukę, przynieś na sesję treningową kilka smakołyków. Następnie podawaj je szczeniakowi zaraz po załatwieniu się. Pamiętaj, aby nagradzać go radosnym, szczebioczącym tonem głosu. Jeśli to możliwe, nagradzaj go, mówiąc „Happy Puppy!” i uśmiechając się. Unikaj krzyku. Używaj łagodnych pochwał i słów, które nie kojarzą się z załatwianiem się, takich jak

„TAK!” i „Dobrze!”.

Kiedy szczeniak nauczy się, że musi wyjść na dwór, aby się załatwić, zaprowadź go w to miejsce i pochwal, kiedy skończy załatwiać swoje potrzeby. Nie karz go, jeśli zdarzy mu się wypadek w domu. Karanie może zdezorientować szczeniaka i sprawić, że będzie się bał załatwiać przy Tobie. W rzeczywistości karanie psa może mu bardziej zaszkodzić niż pomóc. Twój szczeniak będzie kojarzył śmierdzące miejsce z dobrym zachowaniem.

Używanie tonu głosu

Używanie tonu głosu do przyuczania szczeniaka do korzystania z maty do sikania jest doskonałym sposobem na skłonienie psa do oddawania moczu w wyznaczonym miejscu. Zanim szczeniak zacznie załatwiać się do nocnika, poczekaj, aż zacznie się załatwiać, a następnie wypowiedz odpowiednie słowo. Niektóre rodziny mają osobne słowa na oddawanie moczu i defekację.

Silne „NIE” jest bardziej skuteczne niż wysokie „NIE”. Ucząc szczeniaka chodzenia do wyznaczonego miejsca do sikania, używaj takiego samego tonu głosu, jakiego używasz do wydawania komend. Kiedy szczeniak zacznie szczekać lub sikać, nagródź go smakołykiem. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż szczeniak będzie wiedział, że sikanie w wyznaczonym miejscu oznacza czas pracy.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Zaćma u psa - objawy I leczenie

Zaćma u psa – objawy I leczenie

Next Post
Gdzie kupić pasy samochodowe dla psa?

Gdzie kupić pasy samochodowe dla psa?