Jak I kiedy obciąć psu pazury?

Jak I kiedy obciąć psu pazury?

Jeśli paznokcie Twojego psa są długie i grube, możesz się zastanawiać, jak i kiedy je przycinać. Istnieją dwa rodzaje paznokci: białe i czarne. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Obcinanie czarnych paznokci u psa

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z przycinaniem czarnych paznokci u swojego psa, nie jesteś sam. Dzieje się tak dlatego, że czarne paznokcie mają gruby środek, który wygląda jak miazga. Przed szybką paznokieć jest różowy. Przycinając paznokieć, należy zatrzymać się w momencie, gdy środek będzie wyglądał na czarny. Aby znaleźć paznokieć, odwiedź weterynarza lub poproś psiego groomera o wskazówki.

Następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby prawidłowo przyciąć paznokieć.

Obcinając paznokcie u czarnego psa należy zacząć od niewielkiej ilości, ale tylko do momentu, gdy środek paznokcia będzie jednolicie czarny. Obcinanie paznokci u czarnego psa może być niezwykle nerwowym doświadczeniem. Jeśli obawiasz się, że możesz zrobić psu krzywdę, rozważ zastosowanie preparatu uspokajającego. Jeśli nadal nie jesteś pewien, obejrzyj ten pokaz slajdów.

Zanim zaczniesz, warto wiedzieć, co jest przyczyną czarnych paznokci. Na przykład ołówek styptyczny zawiera azotan srebra, który pomaga zatrzymać krwawienie. Wystarczy przyłożyć koniec ołówka do krwawiącego paznokcia i obracać nim, aż do zatrzymania przepływu krwi. Jeśli pies jest zdenerwowany lub przestraszony, możesz użyć ołówka strzykawkowego, aby zatrzymać krwawienie.

Przycinanie białych paznokci u psa

Należy pamiętać, że białe paznokcie psa są naczyniami krwionośnymi i w związku z tym należy zawsze uważać, aby ich nie przeciąć. Szybka jest ciemną plamą wewnątrz paznokcia i należy jej za wszelką cenę unikać. Aby ułatwić sobie zadanie, należy użyć małej latarki do podświetlenia tego miejsca na białym paznokciu. Jeśli nie masz takiej latarki, użyj nożyczek.

Czytaj więcej:   Co zrobić kiedy psu wypadają zęby?

Zacznij przycinać paznokcie, naciskając lewą ręką na paznokieć i przykładając do niego obcinacz. Upewnij się, że trzymasz go mocno, aby nie obracał się ani nie przekręcał podczas obcinania paznokci. Obcinanie paznokci u psa należy rozpocząć od krawędzi paznokcia i przesuwać się w kierunku jego końca. Należy również obcinać tylko końcówkę paznokcia.

Następnie należy posypać to miejsce pudrem styptycznym. Jeśli przypadkowo przetniesz paznokieć, nie wpadaj w panikę. Wystarczy użyć czystej kostki mydła, aby zatkać naczynie. Miej pod ręką smakołyki, aby odwrócić uwagę psa podczas przycinania. Zawsze pamiętaj, że zbyt wiele dobrego może być szkodliwe. Jeśli chcesz się upewnić, że Twój pies dobrze znosi ten proces, odwiedź klinikę weterynaryjną lub sklep zoologiczny. Jeśli nie jesteś pewien, jak przycinać białe paznokcie u psa, zapytaj kogoś w lecznicy lub u weterynarza.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Gdzie szukać klatki dla psa do samochodu?

Gdzie szukać klatki dla psa do samochodu?

Next Post
Jak dobrze wyciągnąć kleszcza psu

Jak dobrze wyciągnąć kleszcza psu