Jakie rzeczy szkodzą psu?

Jakie rzeczy szkodzą psu?

Czy wiesz, jakie rzeczy są niebezpieczne dla Twojego psa?

„Środki owadobójcze, środki czystości, pestki owoców i alkohol to tylko niektóre z rzeczy, których nie powinno być w pobliżu Twojego psa. Istnieją jednak inne rzeczy, których możesz unikać, takie jak środki piorące i czyszczące stosowane w gospodarstwie domowym” – podaje serwis https://klubgonczypolski.pl/

Pamiętaj, że są one również niebezpieczne dla ludzi, dlatego pamiętaj, aby całe czyste pranie umieszczać w koszu, a brudne natychmiast odkładać na bok. Inne rzeczy, których należy unikać, to proszki do prania, detergenty w płynie, proszku, wybielacze i drobne akcesoria. Niektóre rodzaje roślin i świece zapachowe również mogą być toksyczne dla Twojego psa, więc trzymaj je z daleka.

Środki owadobójcze

Środki owadobójcze mogą być szkodliwe dla Twojego psa. Na szczęście istnieją bezpieczniejsze alternatywy. Wiele z tych produktów nie jest niebezpiecznych dla Twojego zwierzęcia, ale nadal powinieneś przestrzegać instrukcji podanych na etykiecie, aby uniknąć przypadkowego przedawkowania. Jeśli podejrzewasz, że Twój pies był narażony na kontakt z pestycydami, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Poniżej wymieniono najbardziej szkodliwe dla psów środki owadobójcze. Dowiedz się, jak rozpoznać, czy Twój pies został skażony pestycydami.

Środki czystości

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że wiele popularnych domowych środków czyszczących jest szkodliwych dla Twojego psa. Powód jest prosty: produkty te zawierają toksyny, które są szkodliwe dla ludzi, a dla psów są jeszcze gorsze. Ponieważ psy spędzają tak dużo czasu na podłodze, wdychają toksyny i wchłaniają je przez opuszki łap i skórę. Dlatego właśnie powinieneś unikać sprzątania przy użyciu tych produktów, kiedy tylko jest to możliwe. Oto kilka alternatywnych rozwiązań dla szkodliwych środków czyszczących dla Twojego psa.

Pestki owoców

Istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia związanych ze spożywaniem przez psy pestek owoców. Podczas gdy koty raczej nie będą miały problemów z cyjankiem zawartym w pestkach, psy mogą mieć trudności z ich trawieniem. W rzeczywistości, pestki owoców mogą prowadzić do poważnych niedrożności jelit, a nawet zatrucia cyjankiem. Dlatego też psy powinny być trzymane z dala od tego rodzaju pestek i nigdy nie powinny być nimi karmione. Jeśli Twój pies zje pestki, upewnij się, że zostały one natychmiast usunięte!

Alkohol

Jeśli myślisz, że mała kropla alkoholu jest nieszkodliwa, jesteś w błędzie. Niewielka ilość trunku może poważnie zaszkodzić Twojemu psu. Jeśli jednak alkohol jest dostępny na podłodze, Twój pies może go wypić. Nawet u małych psów może dojść do zatrucia alkoholem. W razie przypadkowego spożycia alkoholu przez psa należy zabrać go do lekarza weterynarii. Lekarz weterynarii może podać leki, węgiel aktywowany lub płyny dożylne, aby pomóc psu odzyskać zdrowie.

Czytaj więcej:   Jakie są najłagodniejsze psy dla dziecka?

Produkty na bazie kokosa

Pierwsze pytanie, jakie można sobie zadać, brzmi: czy produkty na bazie kokosa są szkodliwe dla psa? Chociaż kokos jest bogaty w kwasy tłuszczowe o właściwościach prozdrowotnych, nie jest całkowicie nieszkodliwy dla psa. Kokos zawiera kwas laurynowy, który zmniejsza bóle stawów i mięśni. Uważa się, że u psów mięso kokosowe przynosi ulgę obolałym stawom. Chociaż nie jest to lekarstwo na zapalenie stawów, może pomóc złagodzić ból i poprawić ogólny stan zdrowia Twojego psa.

Niebieski ser

Być może słyszałeś o zagrożeniach związanych z niebieskim serem dla psów, ale czy wiesz, że może on być dla nich toksyczny? Niebieski ser zawiera duże ilości tłuszczu i sodu, a psy są wrażliwe na bakterie odpowiedzialne za powstawanie niebieskich smug w serze. Bakteria ta może wywołać u psów poważną reakcję, powodując rozstrój żołądka, drżenie, a nawet drgawki. Szczególnie małe psy mogą cierpieć z powodu wysokiej gorączki i drgawek, dlatego najlepiej nie podawać psu niebieskiego sera.

Winogrona

Kiedy zastanawiasz się, jakie produkty żywnościowe należy trzymać poza zasięgiem psa, na myśl przychodzą Ci winogrona i rodzynki. Oba te produkty są bardzo toksyczne dla psów i mogą być szkodliwe dla ich zdrowia. W rzeczywistości winogrona są znacznie bardziej toksyczne dla psów niż rodzynki, a mniejsza ilość rodzynek może wyrządzić taką samą szkodę. Jednak ilość winogron spożywanych przez psa może nie mieć wpływu na jego zdrowie. Ostatecznie ilość winogron nie ma znaczenia, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby je przetworzyć.

Rodzynki

Chociaż toksyczność rodzynek dla psów nie jest dobrze poznana, żywność ta może powodować wczesne objawy wielu chorób. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby jedna rodzynka spowodowała śmierć, u psa może rozwinąć się niewydolność nerek. W zależności od stopnia uszkodzenia nerek, lekarz weterynarii może zalecić eutanazję. We wczesnych badaniach nawet 50 procent psów z objawami zatrucia rodzynkami umierało. Obecnie leczenie jest bardziej skuteczne, a ponad trzy czwarte psów, u których wystąpiły objawy zatrucia, wraca do zdrowia.

Środek do mycia naczyń w zmywarkach

Nie jest tajemnicą, że płyn do mycia naczyń w zmywarkach nie jest produktem przyjaznym dla zwierząt. W rzeczywistości jest on niebezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla psów. Chociaż większość domowych mydeł i detergentów zawiera anionowe środki powierzchniowo czynne, psy i koty mogą zachorować z powodu tych substancji chemicznych, jeśli przypadkowo je spożyją. Psy i koty mogą również cierpieć na zaburzenia żołądkowo-jelitowe i biegunkę po spożyciu niewielkiej ilości detergentu. Na szczęście większość psów i kotów nie połyka ilości wystarczającej do zatrucia.Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Gdzie szukać psów do adopcji?

Gdzie szukać psów do adopcji?

Next Post
Jakie rozrózniamy psy myśliwskie?

Jakie rozrózniamy psy myśliwskie?