Jak wyczyścić psu uszy domowym sposobem

Jak wyczyścić psu uszy domowym sposobem

Nauka czyszczenia uszu psa w domu to świetny sposób na poświęcenie psu uwagi, na którą zasługuje i utrzymanie go w zdrowiu. Ważne jest, aby zawsze utrzymywać uszy psa w czystości, ponieważ niewłaściwe czyszczenie może spowodować uszkodzenie i ból u Twojego zwierzęcia. W poniższym artykule znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia uszu psa w domu. Zanim zaczniesz, zapoznaj się z objawami zapalenia ucha, abyś mógł podjąć właściwą decyzję dla swojego pupila.

Czyszczenie uszu psa

Jednym z najlepszych sposobów monitorowania stanu zdrowia Twojego psa jest regularne czyszczenie uszu w domu. Dzięki temu będziesz lepiej rozumieć stan zdrowia i zachowanie swojego pupila. Możesz również zauważyć, czy pies staje się trudny podczas czyszczenia uszu. Zwykle cierpliwy pies może nagle stać się trudny. Może to oznaczać infekcję drożdżakową. Aby uniknąć tego typu problemów, użyj środka do czyszczenia uszu przeznaczonego dla psów i przetrzyj przewód słuchowy wilgotnym wacikiem.

Przed rozpoczęciem czyszczenia upewnij się, że zaopatrzyłeś się w niezbędne przybory. Większość psów nie znosi czyszczenia uszu. Mogą one siedzieć na Twoich kolanach, ale inne będą nieco trudniejsze i będą wymagały poskromienia. Jeśli nie wiesz, czego użyć, zapoznaj się z tym wpisem WSU, w którym znajdziesz szczegółowe instrukcje i zdjęcia. Być może będziesz musiał okiełznać swojego psa, aby zakończyć zadanie z powodzeniem. Ale możesz być pewien, że psu spodoba się to doświadczenie!

Czyszczenie uszu psa za pomocą wacików

Aby wyczyścić uszy psa, możesz użyć suchego wacika. Pocieraj nim delikatnie zewnętrzną fałdę ucha. Powtarzaj czynność, aż wacik będzie czysty. Wiele osób używa również wacików Q-Tip do usuwania brudu ze szczelin. Waciki te mogą dotrzeć głęboko do wnętrza ucha, aby usunąć woskowinę. Powinieneś jednak używać wacików tylko wtedy, gdy masz pewność, że pies pozwoli Ci je wyczyścić.

Przed przystąpieniem do czyszczenia uszu psa przygotuj wacik. Najpierw namocz wacik w roztworze przeznaczonym do czyszczenia uszu. Następnie delikatnie podnieś płatek ucha. Następnie wmasuj wacik w kanał słuchowy. Nie pozwól, aby wacik dotykał oka psa. Po wyczyszczeniu ucha przygotuj kolejny wacik i powtórz procedurę. Celem jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń.

Czytaj więcej:   Jak przebiega adopcja psa?

Czyszczenie uszu psa za pomocą kropli do uszu

Najpierw obejrzyj uszy psa pod kątem ewentualnych oznak infekcji. W idealnej sytuacji uszy Twojego psa powinny być różowe i pokryte cienką warstwą woskowiny, która jest częścią naturalnego procesu samooczyszczania się ucha. Jeśli jednak zauważysz, że woskowina jest ciemnobrązowa lub czarna, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zabrać psa do weterynarza w celu postawienia właściwej diagnozy. Jeśli Twój pies kopie w uchu lub ociera się nim o meble, przyczyną problemu może być zakażenie.

Najpierw zacznij od przyzwyczajenia psa do czyszczenia uszu. Przytrzymaj podbródek psa, aby zapewnić mu stabilność. Przytrzymaj głowę psa jedną ręką i delikatnie podnieś jego podbródek do góry. Następnie chwyć płatek ucha w jedną rękę. Następnie podnieś małżowinę uszną, aby odsłonić przewód słuchowy. Po dotarciu do przewodu słuchowego można zastosować środek do czyszczenia lub roztwór do czyszczenia uszu na małżowinie usznej.

Objawy zapalenia ucha

Bardzo ważne jest, aby utrzymywać uszy psa w czystości i dezynfekcji. Nawet jeśli Twój pies nie jest podatny na infekcje, to i tak musi mieć od czasu do czasu czyszczone uszy. Waciki lub gaziki mogą ulec zabrudzeniu i należy je wyrzucić przed kontynuowaniem tej czynności. Po wyczyszczeniu uszu podaj psu smakołyki, aby zapewnić mu zajęcie. Kilka wskazówek może sprawić, że czyszczenie uszu psa będzie tak łatwe, jak to tylko możliwe.

Aby wyczyścić uszy psa, połóż go na boku i przełóż prawą rękę przez jego ramię. Lewe ramię obejmij wokół szyi i pochyl się nad nim. Delikatnie masuj podstawę ucha psa. Podczas nakładania preparat będzie wirował w kanale słuchowym. Możesz zachęcić psa do potrząsania głową, aby preparat dostał się głębiej do kanału słuchowego. Potrząsanie spowoduje, że wszelkie zanieczyszczenia wydostaną się na powierzchnię.

Podobne treści na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Dlaczego psu wypada sierść? Jak temu zapobiec?

Dlaczego psu wypada sierść? Jak temu zapobiec?

Next Post
Kiedy podać psu tabletkę na odrobaczenie rano czy wieczorem?

Kiedy podać psu tabletkę na odrobaczenie rano czy wieczorem?